Zapraszamy na seminarium #8b "Rozproszone źródła energii – wybrane aspekty techniczne"
Data publikacji: 14 listopada 2019
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium "Planowanie energetyczne na poziomie samorządów jako niezbędny warunek rozwoju lokalnych inicjatyw energetycznych", które odbędzie się 26 listopada 2019 roku w Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w budynku D-17, w sali 1.19. Celem spotkania jest próba pogłębienia dyskusji (która miała miejsce podczas seminarium w dniu 13 czerwca 2019 r.) dotyczącej wyróznionych obszarów i próba wskazania działań, które powinny być podjęte w najbliższym czasie.
Seminarium "Rozproszone źródła energii – wybrane aspekty techniczne" odbyło się 26 listopada 2019 r. w Centrum Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Celem spotkania była próba pogłębienia dyskusji dotyczącej wyróznionych obszarów i próba wskazania działań, które powinny być podjęte w najbliższym czasie. Obszary te wyłoniono w trakcie seminarium nr 2, 13 czerwca 2019 r. Było ono poświęcone obszarom i sposobom wspierania klastrów energii. Uczestnicy tego spotkania pracując w grupach roboczych formułowali wnioski dotyczące najważniejszych - ich zdaniem - problemów technicznych warunkujących rozwój energetyki rozproszonej i klastrów energii w Polsce.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli inicjatyw energetycznych, w tym koordynatorów klastrów energii oraz reprezentantów środowisk nauki, biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych zainteresowanych współpracą przy rozwijaniu energetyki rozproszonej.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w razie zainteresowania prosimy o możliwie szybkie potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia uczestnictwa w seminarium do jednego przedstawiciela instytucji.
Wydarzenie jest ósmym z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)". Organizatorami są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER - Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Aktywów Państwowych (dawniej Ministerstwo Energii) (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in. wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.