Zapraszamy na Seminarium #11: "Klaster jako wyzwanie technologiczne (3) - kogeneracja i instalacje"

Data publikacji: 4 lutego 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium "Klaster jako wyzwanie technologiczne (3) - kogeneracja i instalacje", które odbędzie się 20 lutego 2020 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w budynku B-1 (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH), w sali 121. 

Tworzone w ramach klastrów lokalne obszary bilansowania zawierają źródła/zasobniki gwarantujące redukcję poboru energii z sieci publicznej, a w krańcowym przypadku autonomiczną pracę tak utworzonych mikrosieci. W ich strukturze znajdują się często źródła oparte o różne technologie generacji energii, tym samym różniące się charakterystykami eksploatacyjnymi. To sprawia, że ich agregacja nie jest zadaniem łatwym i wymaga niekiedy zaawansowanych układów zarządzania przepływami energii. Celem seminarium jest przekazanie wiedzy o własnościach eksploatacyjnych wyróżnionych, często spotykanych lokalnych źródeł energii. Przedstawione zostaną przykładowe efekty pracy istniejących instalacji. 

Pobierz aktualny program seminarium

Do    udziału    w    wydarzeniu   zapraszamy   przedstawicieli   inicjatyw energetycznych,  w  tym  koordynatorów klastrów energii oraz reprezentantów środowisk   nauki,   biznesu,   samorządu   terytorialnego   i  organizacji pozarządowych   zainteresowanych   współpracą  przy  rozwijaniu  energetyki rozproszonej.

Zarejestruj się na wydarzenie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w razie zainteresowania prosimy o możliwie szybkie potwierdzenie uczestnictwa za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość ograniczenia uczestnictwa w seminarium do jednego przedstawiciela instytucji.

Wydarzenie jest jedenastym z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)". Organizatorami są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER - Akademia Górniczo-Hutnicza, Minsterstwo Aktywów Państwowych (dawniej, Ministerstwo Energii) (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in. wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.

Poprzedni artykuł Powrót Następny artykuł