Zapraszamy na Seminarium #12: "Regulacje prawne ułatwiające rozwój energetyki rozproszonej w Polsce"
Data publikacji: 22 czerwca 2020
Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium "Regulacje prawne ułatwiające rozwój energetyki rozproszonej w Polsce", które odbędzie się 25 czerwca 2020 roku na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formule "hybrydowej": prelegenci będą obecni fizycznie w Centrum Informatyki AGH, natomiast uczestnicy dołączą do spotkania zdalnie.
Kolejne seminarium organizowane w ramach projektu KlastER będzie poświęcone analizie propozycji legislacyjnych mających ułatwić rozwój energetyki rozproszonej, a w szczególności wspólnot energetycznych (klastry, spółdzielnie, prosumenci wirtualni) w Polsce. W pierwszej części spotkania zostaną przedstawione propozycje planowanych do wprowadzenia w najbliższym czasie rozwiązań. Do zaprezentowanych propozycji odniosą się następnie w dyskusji panelowej praktycy - przedstawiciele inicjatyw energetycznych. Na zakończenie zaplanowano dyskusje otwartą.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli inicjatyw energetycznych, w tym koordynatorów klastrów energii oraz reprezentantów środowisk nauki, biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych zainteresowanych współpracą przy rozwijaniu energetyki rozproszonej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Uwaga! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w przypadku rejestracji osób reprezentujących tę samą instytucję, zarejestrowana zostanie jedynie pierwsza osoba, która dokona zgłoszenia. Pozostałe osoby zostaną wpisane na listę rezerwową.
Wydarzenie jest dwunastym z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)". Organizatorami są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER - Akademia Górniczo-Hutnicza, Minsterstwo Klimatu (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in. wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji dla Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Projektu KlastER.